Η πύλη του Ρεθύμνου στο διαδίκτυο

Ρέθυμνο GOODnet.gr φόρουμ. Το ηλεκτρονικό καφενείο του Ρεθύμνου..!

Ρέθυμνο Οδηγός Αγοράς και Κατάλογος Επιχειρήσεων νομού Ρεθύμνου

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 8 δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 07, 2011 10:17 pm 
Χωρίς σύνδεση
Επισκέπτης

Εγγραφη: Παρ Ιούλ 15, 2011 9:53 pm
Δημοσ.: 4
ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΦΑΩ, ΠΡΙΝ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΛΥΣΙΔΑ ΦΟΥΡΝΩΝ ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ, ΑΠΟ ΤΑ ΜΙΣΥΡΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ.ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ...ΠΑΤΑΕΙ ΕΝΑ ΚΟΥΜΠΑΚΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΙΑ,ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΣΥΡΤΑΡΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ...!!!ΤΗΣ ΛΕΩ...ΣΥΓΝΩΜΗ, ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ???? ΤΟΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΤΑ...ΜΟΥ ΚΟΒΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ !!! ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΛΕΓΑ,ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΟΒΕ ΦΥΣΙΚΑ!!! ΕΦΟΣΩΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΜΠΑΚΙ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΑ ΡΕΣΤΑ.! ΚΑΙ ΓΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ...ΩΣ ΠΟΤΕ ΟΛΟΙ ΣΧΕΔΟΝ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΓΙΑ ΒΛΑΚΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΘΑ ΟΙΚΟΝΟΜΑΝΕ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΜΑΣ???ΕΓΩ ΒΛΑΚΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΚΟΒΩ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΜΟΥ??? ΚΑΙ Η ΕΦΟΡΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ???ΞΕΡΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΙΜΙΟΥΣ??? ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΛΕΓΧΟ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΑΓΑΖΙ!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 08, 2011 12:00 am 
Χωρίς σύνδεση
Διαχειριστής
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Τετ Φεβ 21, 2007 12:48 am
Δημοσ.: 1188
Τοποθεσια: Ρέθυμνο
Οι "Αλυσίδες" φούρνων στο Ρέθυμνο και ειδικά στα Μισίρια, είναι πολύ συγκεκριμένες... επειδή μένω στην περιοχή και ψωνίζω συνέχεια από αυτά τα μαγαζιά... μου κάνει φοβερή εντύπωση που δε σου έκοψαν απόδειξη, μια και η εμπειρία μου είναι ότι κόβουν ΠΑΝΤΑ απόδειξη, ακόμα και για ποσά μικρότερα του ευρώ.

Πιστεύω ότι πρόκειται απλά για λάθος και όχι για τακτική που ακολουθούν οι συγκεκριμένες επιχειρήσεις.
Επίσης οφείλω να παρατηρήσω ότι αποδείξεις πλέον "κόβουν" όλες οι επιχειρήσεις πλην πολύ συγκεκριμένων εξαιρέσεων και πολύ συγκεκριμένων κατηγοριών... που δε βάζουνε ΠΟΤΕ μυαλό!

HOTSoft.gr - Τέχνο-λογικές λύσεις! | GOODnet.gr - Ενημερωτική πύλη | www.28310.gr - Οδηγός Αγοράς Ρεθύμνου

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 08, 2011 6:32 pm 
Χωρίς σύνδεση
Επισκέπτης

Εγγραφη: Πέμ Μάιος 12, 2011 11:57 pm
Δημοσ.: 23
Μπούρδες !!
Κανένας δεν κόβει αποδείξεις

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 08, 2011 10:18 pm 
Χωρίς σύνδεση
Επισκέπτης

Εγγραφη: Παρ Ιούλ 15, 2011 9:53 pm
Δημοσ.: 4
ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΑΝΤΩΝΗ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΩΦΕΛΟΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ...ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ! ΑΠΛΑ ΜΕ ΣΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ.Αλλα...ΑΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΨΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ,ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΤΟΥΣΕ ΤΟ ΚΟΥΜΠΑΚΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΣΥΡΤΑΡΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΓΩ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ, ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΦΕΥΓΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ...ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΩ!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 08, 2011 10:38 pm 
Χωρίς σύνδεση
Μέλος Δημοτικού Συμβουλίου

Εγγραφη: Κυρ Δεκ 09, 2007 11:46 am
Δημοσ.: 1099
Εγω παντως οπου παω κοβουν ολοι αποδειξεις .

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 09, 2011 12:20 am 
Χωρίς σύνδεση
Επισκέπτης

Εγγραφη: Πέμ Μάιος 12, 2011 11:57 pm
Δημοσ.: 23
Σταύρος Μπεμπής έγραψε:

Μήπως φοράς κοστούμι και σε παιρνούν για τελώνη??

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 09, 2011 9:53 am 
Χωρίς σύνδεση
Μέλος Δημοτικού Συμβουλίου

Εγγραφη: Κυρ Δεκ 09, 2007 11:46 am
Δημοσ.: 1099
chaos έγραψε:
Σταύρος Μπεμπής έγραψε:

Μήπως φοράς κοστούμι και σε παιρνούν για τελώνη??

Ποτέ κουστούμι δεν μας περισσεύουν για περιττά.
Την άλλη εκδοχή δεν σκέφτηκες:
Ισως τους άλλους να τους κοβουν της αρπαχτης και της ρεμούλας και να μην τους εκδίδουν απόδειξη.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 18, 2011 3:47 pm 
Χωρίς σύνδεση
Επισκέπτης

Εγγραφη: Πέμ Δεκ 18, 2008 3:23 pm
Δημοσ.: 8
Λοιπόν και εγώ αγόρασα σήμερα στρογγυλά ψωμάκια από φούρνο στην ίδια περιοχή και πλήρωσα μισό ευρώ το καθένα, όταν η ολόκληρη φρατζόλα έχει 0,90 αν δεν κάνω λάθος. Όμως το ίδιο βάρος με την φρατζόλα έχουν τουλάχιστον έξι ψωμάκια (και βάλε).
Φυσικά ήταν η τελευταία φορά που ο συγκεκριμένος με είδε να μπαίνω στο μαγαζί του, είτε αυτό της περιοχής είτε το άλλο πλησίον του κέντρου.

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 8 δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Ρέθυμνο GOODnet.gr forum - φόρουμ συζητήσεων & ανταλλαγής απόψεων Ρεθύμνου Κρήτης.

Θέματα φόρουμ: Γενικά προβλήματα, παράπονα, ιδέες, προτάσεις, γεγονότα, σχόλια, δρώμενα, νέα, ειδήσεις & ανακοινώσεις που αφορούν το Ρέθυμνο, Ηράκλειο, Χανιά, Άγιο Νικόλαο & την Κρήτη γενικότερα.
Συζητήσεις για την κοινωνία, εκπαίδευση, τουρισμό, αγροτικά, κτηνοτροφικά, οικονομία, αγορά, καταστήματα, μικρές αγγελίες, αγορές, πωλήσεις, ενοικιάσεις, πολιτική, οικολογία, περιβάλλον, επιστήμη & τεχνολογία, σπορ, αθλήματα, αθλητισμός, ποδόσφαιρο, μπάσκετ, βόλλεϊ, υγρό στοίβο, πόλο, ανακύκλωση, μόλυνση & προστασία του περιβάλλοντος, φύση, βιολογικά & παραδοσιακά τρόφιμα, τεχνολογικά & επιστημονικά θέματα, Σχόλια & παρατηρήσεις για την Πολιτική ζωή, Πολιτικούς, πολιτικά δρώμενα ρεθύμνου κρήτης. οικονομία, ευκαιρίες, Πουλάω, αγοράζω, ενοικιάζω, ψάχνω ή προσφέρω εργασία, ευκαιρίες καριέρας & δουλειάς, ανταλλάζω, συλλέγω καινούργια μεταχειρισμένα Ρέθυμνο, Κρήτη Ελλάδα, κίνδυνοι τοπικής περιφεριακής κρητικής ανάπτυξης, επενδύσεις, τοπική αγορά & οικονομική δραστηριότητα, Τοπικά Κοινωνικά προβλήματα, προκαταλήψεις, ήθη και έθιμα, πολιτιστικά & πολιτισμικά νέα, κοινωνική & πολιτιστική δράση, ομάδες πολιτών, ομάδες άσκησης κοινωνικής πίεσης, εκδηλώσεις, πολιτισμική δημιουργία & κριτική. Εκπαιδευτικά & μορφωτικά θέματα, προβλήματα, ιδέες, δράση & δυνατότητες βαθμίδες Εκπαίδευσης.

GOODnet.gr - η πύλη του Ρεθύμνου στο διαδίκτυο.